Перейти к содержанию
OlegYAVA

Конкурс-гра "Чи знаємо ми своє місто?"

Рекомендуемые сообщения

Поки за вікнами йде дощ і жителі нашого міста з острахом поглядають на рівень води у двох Бистрицях, що омивають місто, я хочу запропонувати вам цікаву гру. Тут будемо виставляти фотографії нашого міста і відгадувати, що саме на них зображено. Хто відгадав - виставляє своє фото-запитання. Почати я хочу зі старого фото, на якому зображено будівлю, якої зараз нема, бо на її місці стоїть новіша, хоча призначення культурної споруди збереглося. Для знавців історії міста і спостережливих - питання дуже легке. Отже фото-питання:

01332131.jpg

Поделиться сообщением

Будівля з часів  Австро-Угорської імперії. Подібне фото знайшов на сторінці  Facebook - Старий Станиславів. http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397691_227416860728034_1458921367_n.jpg

Дуже багато цікавих фото.

На твоє фото-запитання OlegYAVA навряд чи відповім, але Івано-Франківськ дуже чудове та красиве місто.

Поделиться сообщением

а це часом не філармонія на площі міцкевича?

Поделиться сообщением

Обласна філармонія?

Поделиться сообщением

Такі так, це обласна філармонія. на площі Міцкевича.

Поделиться сообщением

А це де??

post-32799-0-90660500-1365088865_thumb.j

Поделиться сообщением

ха,це вулиця Грушевського)))))

Поделиться сообщением

ха,це вулиця Грушевського)))))

ну а ти звідки знаєш? а, втім - вул. Третього Мая (від польської) - стара назва вул. Грушевського. А конкретно це перехрестя вул. Вагилевича і вул. Грушевського - справа зараз будівля облспоживспілки з рестораном "Підкова" внизу. Раніше там була так звана "Римська парня" (лазня). Ось фото:

2ed6a74412bf.jpg

9346b5fd1c66.jpg

А тепер дам більш розгорунуту відповідь на своє питання. Так це будівля обласної філармонії, але не така, як вона виглядає тепер.

Ту будівлю, яку ви бачите на фото, звели у 1891році, вона була відведена під театр. Під час Першої світової будівля зазнала значних пошкоджень і була реконструйована, але не дуже вдало - багато прикрас зникло.. Остаточного вигляду набула в 1929р. Ось ще старе фото не знаю якого року, але будівля вже нового зразка:

8a5687edff7b.jpg

Прошу звернути увагу на пальму в парку Міцкевича ))) Дивує, що на п"єдесталі сам Міцкевич наче відсутній. Чому? Може, це якраз і дасть змогу визначити точніше дату знимку?

О, знайшов! Пам"ятник був зроблений із італійського мармуру і в роки Першої світової теж пошкоджений, тому в 1930 його відлили в бронзі, дещо змінили і пересунули п"єдестал. Отже, це 1929-1930роки. Приблизно таким він є і зараз, там тільки напис міняли з польського на український (1940) і реставрація наприкінці 80-тих.

До Юмтера і Колі - ми там були з вами, про філармонію, пам"ятник Міцкевичу, вул. Страчених (і пам"ятник їм) говорили. Там поряд синагога - теж показував...

Отака була синагога:

Iwano_Frankiwsk_Synagogue.jpg

Зараз приблизно така ж, тільки без башт і на першому поверсі магазин... Справа видно колону на вході у філармонію.А будинку зліва вже нема. Зараз там сучасна споруда, в якій розмістився "Фокстрот".

Поделиться сообщением

Виходить, загадує Доктор27. Ну і?

Поделиться сообщением

Та що тут шукати.... Гугл і фотки гарно знаходить. ;)

Поделиться сообщением

Та що тут шукати.... Гугл і фотки гарно знаходить.

Значить, будемо фоткати самі, щоб важче було... Сьогодні ж так і зроблю... 

Поделиться сообщением

будемо фоткати самі, щоб важче було...

Толково!

Тільки шукай ракурс по-незвичніше, бо Гугл видає і подібні результати, не обов'язково ідентичні. 

Поделиться сообщением

Ну що ж, є фото:

52a2fcecaeee.jpg

Фоткав на мобільний, не опускаючи вікна машини, тому вибачайте за невисоку якість зображення. Підказка - центр міста...Одна з так званих бічних вуличок.

Фіг вгадаєте )))

Поделиться сообщением

То є одна з бічних вулиці Тарнавського

Поделиться сообщением

Ні, помилився на кілометр десь. Дійсно, подібні будиночки там є...

Поделиться сообщением

Але я цю будівлю точно десь бачив, і не раз...

Значить це якась з бічних вулиць Лєрмонтова...

Поделиться сообщением

Але я цю будівлю точно десь бачив, і не раз...

Взагалі по цій вулиці рідко ходять/їздять, правда, вона сполучає дві досить навантажені транспортом вулиці, одна з них із односотроннім рухом. Але це точно не район ні Лермонтова, ні Тарнавського... Беріть в іншу сторону ))) Якщо чесно, спеціально звернув із дороги, якою їжджу додому з роботи (доречі, це теж непогана підказка) і сфотографував перший-ліпший будинок, що мені сподобався.

Поделиться сообщением

Це Гнатюка або Коперніка

Поделиться сообщением

Коперніка

оце справді краєзнавець. Коперніка, 23.

Призи в студію! Андрію, питання від тебе... 

Поделиться сообщением

гм,завтра я вам сфоткаю,ох і сфоткаю))))))

Поделиться сообщением

Відгадуємо

post-32799-0-67214800-1365448372_thumb.j

Поделиться сообщением

Ги-ги, маю кращу:

SL065.jpg?t=1302615899

Отже, вул. Сапєжинська тоді, зараз вул. Незалежності. Зараз на цьому місці стоїть пасаж Гартенбергів, а закінчується лінія "переговоркою", де зараз рестарційна палата. Цей квартал можна побачити на наступній фотографії - вул. Смолки, зараз Бачинського (там, вдалині), сфотографовано з вул. Січових стрільців, тоді вул. Собєського..

SL443.jpg?t=1299077664

Ще одне - із сайту пасажу братів Гартенбергів (щоб пояснити, де воно ділось):

Споруда розпочинає так звану лінію А-В. Сучасний відступ від червоної лінії квартальної забудови обумовлюється втратою фасадної частини в 1916 році.

На початку XX століття двоє найбагатших людей у місті, купці й домовласники брати Ігнатій та Давид Гартенберги володіли великою кам’яницею, цілим кварталом, територія якого займала сполучення нинішніх вулиць Незалежності, Галицької та Сотника Мартинця. На її подвір’ї власники задумали побудувати торговий пасаж за європейськими зразками.

Пасаж споруджений протягом червня – грудня 1904 р. В ньому розмістились десятки крамниць, культурно-побутових закладів, престижне кафе «Едісон». Повністю були змінені чотириповерхові фасади оточуючого кварталу.

Під час Першої світової війни у 1917 році охоплююча кам’яниця була зруйнована і більше не відновлювалась. Зазнав великих пошкоджень і пасаж. Власники навіть мали намір побудувати на його місці 7 кам’яниць. І все ж у 1915-1926 роках пасаж був відновлений з повторенням попередніх форм, тільки у значно простішому стилі функціоналізму без охоплюючого кварталу.

То як, я відповів на питання? ;)

Доречі, дякую за цікаве питання - мені самому було цікаво "поритись"...

Поделиться сообщением

Ай молодец...гугл рулиь)))

Поделиться сообщением

Ай молодец...гугл рулиь)))

Ну чого зразу Гугл? Я цією "лінією А-Б" давно цікавився, бо не знав де то є. Просто дещо "догуглював" для більш розгорнутої відповіді.

Поделиться сообщением

Та ладно ладно))) ми сві ітак знаємо що ти серед нас найобізнішаний краєзнавець...

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти